ენერგეტიკისა და ტელეკომუნიკაციის ფაკულტეტი

  1. ბელა ჭანტურიძე საქართველოს ელექტრობალანსი: ტენდენციები და პერსპექტივები         
    ხელმძღვანელი - პროფ.  ნ. სამსონია
  2. ჯაბა დუგლაძე ელექტროენერგეტიკაში ინოვაციური პროცესებისა და ინოვაციების ეფექტიანობის  შეფასება და მენეჯმენტის სრულყოფის გზები         
    ხელმძღვანელი - პროფ.  გ. ამყოლაძე
  3. ლაშა თევდორაშვილი მაღალი ძაბვის მოწყობილობების თბოვიზორული დიაგნოსტიკა
    ხელმძღვანელი - პროფ.  რ. ჩიხლაძე
  4. გიორგი ქეთელაური შენობის და თბოაგრეგატის თბური დიაგნოსტიკა და ენერგოეფექტურობა
    ხელმძღვანელი - პროფ.  ო. კიღურაძე 
  5. ანარ მამმადოვი „ექსპლუატაციაში მყოფი მაგისტრალური ტრანზიტული ნავთობგაზსადენების ექსპლუატაციის ტექნიკური და ეკონომიკური ასპექტები“
    ხელმძღვანელი - პროფ. დ. ნამგალაძე
  6. ფრიდონი ახალაძე რეაქტიული დატვირთვის ოპტიმალური კომპენსაცია 
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. მახარაძე
  7. გიორგი მუშკუდიანი ცილინდრული ფორმის ამრეკლი ზედაპირებისა და სასრულო სიგანის ზოლისაგან შედგენილი რეტრანსლიატორების ანტენების ელექტროდინამიკური ანალიზი 
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. ქევანიშვილი
  8. ირაკლი ვახტანგაძე ტრანსფორმატორის დაძველებული ზეთის რეგენერაცია გუმბრინის თიხის გამოყენებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. რ. ჩიხლაძე
  9. ირმა ქათამაძე თანამედროვე განათების საშუალებების ენერგოდაზოგვისა და ელექტროენერგიის ხარისხის მაჩვენებლებზე გავლენის გამოკვლევა 
    ხელმძღვანელი - პროფ. თ. მუსელიანი
  10. მამუკა ბახტაძე ელექტროენერგეტიკული მახასიათებლების განსაზღვრა და ელექტროენერგიის ხარისხის ამაღლება ელექტრომომარაგების სისტემებში 
    ხელმძღვანელი - პროფ. თ. მუსელიანი
  11. ნატალია  კერესელიძე მუდმივი დენის ელმავლის გაშვების იმიტაციური მოდელის დამუშავება
    ხელმძღვანელი - პროფ. კ. წერეთელი
  12. სალომე ლომიძე საქართველოს ელექტროენერგეტიკაში  საწარმოო სიმძლავრეების სტრუქტურის ოპტიმალური მოდელირება 
    ხელმძღვანელი - პროფ. მ. გუდიაშვილი
  13. ხათუნა სიჭინავა საქართველოს რეგიონების საჯარო სკოლებში ენერგოეფექტური ტექნოლოგიების ფართომასშტაბიანი დანერგვის ენერგოეკონომიკური დასაბუთება         
    ხელმძღვანელი - პროფ. თ. ჯიშკარიანი
  14. პავლე სამსონაშვილი ჰიდროელექტროსადგურებში სადგურშიგა რეჟიმების ოპტიმიზაციის საკითხები
    ხელმძღვანელი - პროფ. ჯ. კილასონია
  15. მამუკა ჩხაიძე გადაცემის ციფრული ბოჭკოვან-ოპტიკური სისტემების (გცბოს) კვლევა
    ხელმძღვანელი - პროფ.რ.სვანიძე
  16. ბექა გაბეხაძე მონაცემთა ქსელში საიმედობის სადიაგნოსტიკო საშუალებების ეფექტურობა და გამოყენების პერსპექტივები
    ხელმძღვანელი - პროფ.მ. ქურდაძე
  17. ტატიანა  ბურკაძე ფართოზოლოვანი უკაბელო ტელეკომუნიკაციური ქსელების გამტარუნარიანობის კვლევა პოლინგის მეთოდით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ჯ. ბერიძე
  18. ქეთევან მჭედლიძე საქართველოში სითბოს და ელექტროენერგიის გამომუშავების კოგენერაციული მეთოდების გამოკვლევა თანამედროვე მაღალეფექტური ენერგოდანადგარების ბაზაზე
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. ჩიტაშვილი
  19. ცქვიტინიძე ია სიგნალების ფორმირებისა და დამუშავების ახალი ალგორითმების კვლევა მოძრავი კავშირის ტელეკომუნიკაციური ქსელებისათვის
    ხელმძღვანელი - პროფ. ჯ. ბერიძე
  20. ფირანი კობიაშვილი თავისუფალი ხუთკაპა ტალღგამტარული განმშტოებლის ელექტროდინამიკური თვისებების შესწავლა და შემათანხმებელი დატვირთვის შემცველი ხუთკაპა ტალღგამტარის ელექტროდინამიკური თეორია
    ხელმძღვანელი - პროფ.
  21. გენადი გელაშვილი ღრმა ბურღვის საბურღი დანადგარების როტორული მაგიდის ელექტროამძრავის სისტემების კვლევა
    ხელმძღვანელი -  პროფ.გ. მაჩაბელი
  22. თენგიზ კობახიძე მაღალი საიმედოობის უწყვეტი კვების წყაროს გამოკვლევა და დამუშავება კომპიუტერული და სატელეკომუნიკაციო ქსელებისათვის
    ხელმძღვანელი -  პროფ. შ. ნაჭყებია
  23. Гобадзе Леван. Эффективные и экономичные источники электропитания для гидро и ветроэнергетических установок
    Руководитель: -

ბანერები