სამშენებლო ფაკულტეტი

  1. იური სალუქვაძე ადგილობრივ საშენ მასალებზე დამზადებული დანამატიანი დატკეპნილი ბეტონის თვისებების კვლევა და დანერგვა საავტომობილო გზებზე
    ხელმძღვანელი - პროფ. მ. ლორთქიფანიძე 
  2. კახა მახარობლიძე დიდმალიანი შენობების გადახურვის კონსტრუქციების ხანმედეგობის საკითხები
    ხელმძღვანელი - პროფ. ბ. სურგულაძე 
  3. ალექსანდრე თათანაშვილი კულტურული მემკვიდრეობის ძეგლთა სეისმომედეგობის ამაღლება აქტიური სეისმოდამცავი სისტემების საშუალებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ა. ლებანიძე 
  4. ირაკლი ჭანტურია “ საკულტო ნაგებობის მზიდ   ელემენტებში გამოყენებული მასალის  მექანიკური მახასიათებლების კვლევა თანამედროვე  მეთოდებით და მათი საიმედოობის უზრუნველყოფა“
    ხელმძღვანელი - პროფ. ლ. ბალანჩივაძე 
  5. გოგოლაძე ირაკლი იპოთეკური ბაზრის განვითარების პერსპექტივები საქართველოში და მისი გავლენა მშენებლობაზე
    ხელმძღვანელი - პროფ. რ. მახვილაძე, პროფ. ე. ქრისტესიაშვილი 
  6. მაია ავალიანი საგზაო ფენილების სატრანსპორტო - საექსპლუატაციო თვისებების გაუმჯობესება საქართველოს კლიმატური პირობების განთვალისწინებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ა. ბურდულაძე 
  7. ლევან  ჩადუნელი საგზაო სამოსის საექსპლუატაციო თვისებების გაუმჯობესება ნახევრად ხისტი ფენილების გამოყენებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ა. ბურდულაძე 
  8. ზვიად გაბედავა საქართველოს სატრანსპორტო ინფრასტრუქტურა და მისი განვითარების პერსპექტივები
    ხელმძღვანელი - პროფ. ნ.რურუა, პროფ. კ.მჭედლიშვილი 
  9. ოთარი ხატიაშვილი საგზაო სამოსების რეაბილიტაცია ინფრაწითელი გამოსხივებით 
    ხელმძღვანელი - პროფ. დ. ბურდულაძე 
  10. შალვა დოლიძე წყალგაჯერებულ ქვიშოვან და მცოცავ გრუნტებში მეთოდით „კედელი გრუნტში“  სამუშაოთა წარმოების ტექნოლოგიის დამუშავება
    ხელმძღვანელი - პროფ. ვ. ვ. ლოლაძე 
  11. მამუკა სულამანიძე ასფალტბეტონის საფარის საცვეთ ფენებში რეოლოგიური თვისებების გაუმჯობესების მეთოდური ღონისძიებების დამუშავება
    ხელმძღვანელი - პროფ. თ. პაპუაშვილი
  12. ნინო ნაკვეთაური კარკასულ-ბმულ სისტემაში არმატურის წინასწარდაძაბვის ცვლილება, ბეტონის ცოცვადობის დეფორმაციების გავლენით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ლ. ბალანჩივაძე
  13. ნინო ტაბატაძე საქართველოს ზოგიერთი ისტორიულ-კულტურული ძეგლის ტექნიკური მდგომარეობის კვლევა ექსპერიმენტული და რიცხვითი მეთოდების შერწყმით
    ხელმძღვანელი - პროფ. მ. წიქარიშვილი
  14. მიხეილ კეჭაყმაძე საგზაო სამოსის კონსტრუქციების დამუშავება საქართველოს ტერიტორიის ვერტიკალური დარაიონების გათვალისწინებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. პ. ნადირაშვილი
  15. ანა ხატელაშვილი ქართული სატელეკომუნიკაციო თანამგზავრი საჰაერო-კოსმოსური დაცვის სტრატეგიული და ტაქტიკური ფუნქციების ინტეგრაციით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ე. მეძმარიაშვილი
  16. ჯონი სამხარაძე საქართველოს სანედლეულო ბაზის გამოყენებით აკუსტიკურ– დეკორატიული მასალების ტექნოლოგიის დამუშავება და მათი გამოყენება თანამედროვე ბინათმშენებლობაში 
    ხელმძღვანელი - პროფ. 

    მ. ჯავახიშვილი 


  17. ნიკოლოზ ნებიერიძე ჩამდინარე წყლების გამწმენდი ნაგებობების ენერგოეფექტურობის ამაღლება და კონტროლი
    ხელმძღვანელი - პროფ. ლ. კლიმიაშვილი
  18. მამუკა ონეზაშვილი წყალმომარაგების მოქმედი სისტემების ეფექტური ფუნქციონირების მეთოდოლოგიის შემუშავება
    ხელმძღვანელი - პროფ. ზ. ციხელაშვილი, პროფ. დ. გურგენიძე
  19. მირიან კუბლაშვილი მექანიკის ზოგიერთი ამოცანის რიცხვითი ამოხსნა
    ხელმძღვანელი - პროფ. ზ. სანიკიძე
  20. გიორგი ნოზაძე რკინა ბეტონის შედგენილი კვეთის კონსტრუქციებში აღძრული ძალვების სტატისტიკური ანალიზი
    ხელმძღვანელი - პროფ. მ. ჭანტურია
  21. ნიკოლოზ მეძმარიაშვილი „დიდი გასაშლელი კოსმოსური რეფლექტორების კონსტრუირების ახალი პრინციპები“ 
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. სოხაძე, ლ. ბალანჩივაძე
  22. ირინა კლიმიაშვილი ღვარცოფულ კერებში დაგროვილი მასის მდგრადობის რღვევისა და მოსალოდნელი ხარჯის პროგნოზი 
    ხელმძღვანელი - პროფ. ნ. ნაცვლიშვილი
  23. მერაბ აბაზაძე სეისმომედეგი მშენებლობისათვის ადგილობრივი მასალების გამოყენებით, მაღალი საექსპლოატაციო თვისებების მქონე ბეტონების მიღება და კვლევა
    ხელმძღვანელი - პროფ. რ. ცხვედაძე
  24. მაკა გუგუჩია კოლხეთის დაბლობზე კომბინირებული დრენაჟის კვლევა ჭარბტენიანი ნიადაგ-გრუნტის მელიორაციული თვისებების გაუმჯობესებისათვის 
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. გავარდაშვილი  
  25. ხათუნა ლეჟავა თბოსაიზოლაციო-კონსტრუქციული მხურვალმედეგი ბეტონის მიღება ადგილობრივ ნედლეულზე 
    ხელმძღვანელი - პროფ. თ. ესაძე
  26. მანონი კოდუა მდინარეთა  შესართავ უბნებში წარმოქმნილი ჰიდროსაინჟინრო პრობლემები და  მათი გადაჭრის გზები საქართველოს შავიზღვისპირა რეგიონებში
    ხელმძღვანელი - პროფ. შ. გაგოშიძე
  27. მალხაზ ბედიაშვილი სამოქალაქო ნაგებობათა ანტისეისმურიღონისძიებები (დაზიანებული შენობების აღდგენა-გამაგრების მაგალითები)
    ხელმძღვანელი - პროფ. ა. სოხაძე, პროფ. მ. ჭანტურია
  28. ვალერიან შარიქაძე ჰიდროელექტროსადგურების მშენებლობის ეკონომიკური ეფექტიანობის დასაბუთება საბაზრო ეკონომიკის პირობებში
    ხელმძღვანელი - პროფ. ნ. კოდუა
  29. გიორგი არეშიძე ქ. თბილისში განვითარებული მეწყრული პროცესების გამოკვლევა და მათი მდგრადობის ანგარიშისათვის სიმტკიცის პარამეტრების შერჩევა
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. ჭოხონელიძე
  30. გიორგი ბერძენაშვილი წყალსაცავებში ღვარცოფებით და სპეციფიკური ტიპის მეწყრებით წარმოქმნილი ჰიდროდინამიკური პროცესების პროგნოზირება
    ხელმძღვანელი - პროფ. ხ. ირემაშვილი, თ. გველესიანი
  31. ალექსი კოპალიანი არატრადიციული თბური წყაროები და მათი გამოყენების პერსპექტივები გათბობის ვენტილაციის და ჰაერის კონდიცირების სისტემებში
    ხელმძღვანელი - პროფ. მ. გრძელიშვილი 
  32. ტარიელ ზაკუტაშვილი თანამედროვე მაღლივი შენობების გაანგარიშების ოპტიმიზაციის ზოგიერთი საკითხი
    ხელმძღვანელი - პროფ. რ. ცხვედაძე
  33. გიორგი არეშიძე ქ. თბილისში განვითარებული მეწყრული პროცესების გამოკვლევა და მათი მდგრადობის ანგარიშისათვის სიმტკიცის პარამეტრების შერჩევა
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. ჭოხონელიძე
  34. ვახტანგ ტურაშვილი სამრეწველო შენობების განივი ჩარჩოს (ღუნვადი ელემენტების) გაანგარიშების თავისებურებები 
    ხელმძღვანელი - პროფ. ო. ხაზარაძე
  35. ალექსანდრე ნოზაძე შენობა–ნაგებობათა სახურავების კონსტრუქციულ–საექსპლუატაციო მდგომარების ეკონომიკური შეფასება ინვესტიციური ეფექტურობის უზრუნველყოფით
    ხელმძღვანელი - პროფ. რ. მახვილაძე
  36. ინგა სტეფნაძე რთულკონტურიანი ფილების და დამრეცი გარსების გაანგარიშების საკითხი 
    ხელმძღვანელი - პროფ. რ. ჭყოიძე
  37. გიორგი მეხრიშვილი საქართველოს სარწყავი სისტემების ტექნიკური ეფექტიანობისამაღლების გზები კასპის მუნიციპალიტეტის მდ. თეძამის აუზის მაგალითზე 
    ხელმძღვანელი - პროფ. მ. ვართანოვი
  38. მზევინარ კეკენაძე არანიუტონისეული სითხის სასაზღვრო ფენი
    ხელმძღვანელი - პროფ. ჯ. შარიქაძე, პროფ. ზ. ციცქიშვილი 
  39. ზურაბ კაპანაძე ბზარების ამოცანების რიცხვითი ამოხსნები სინგულარული ინტეგრალური განტოლებების გამოყენებით
  40. ხელმძღვანელი - პროფ.  მ. კუბლაშვილი
  41. გია ხუციშვილი ბუნებრივი და ხელოვნური ფერდოების მდგრადობა-არამდგრადობის სტატიკის საკითხები სეისმური ძალების გათვალისწინებით 
    ხელმძღვანელი - პროფ.  ტ. კვიციანი
  42. ანი ტაბატაძე მიწისძვრისას კარკასული შენობების სვეტებში დარტყმის ეფექტის გათვალისწინება 
    ხელმძღვანელი - პროფ.  რ. ცხვედაძე
  43. ლალი  ყორღანაშვილი გარსების გაანგარიშება პლასტიკური დეფორმაციების გათვალისწინებით 
    ხელმძღვანელი - პროფ.  რ. ცხვედაძე
  44. მინაგო მეფარიშვილი თერმო-ჰიდროდინამიკური  პროცესების  გამოკვლევა  ახალი  ტიპის თბურამძრავიან  მემბრანულ  ტუმბოში 
    ხელმძღვანელი - პროფ.  ი. შეყრილაძე
  45. ირაკლი სალაძე სეისმოიზოლაციის სისტემის გავლენა რკინაბეტონის მაღლივი კარკასული შენობის დინამიურ მახასიათებლებზე  
    ხელმძღვანელი - პროფ.  ლ. კახიანი
  46. დალი გოცაძე რკინაბეტონის ნაკეთობების დამზადების ტექნოლოგიის კვლევა დანამატების გამოყენებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ა. ნადირაძე
  47. მიხეილ მუხიგულიშვილი რკინაბეტონის შეკუმშული სვეტების მდგრადობის შეფასება სეისმური ზემოქმედებისას 
    ხელმძღვანელი - პროფ. ჯ. ესაიაშვილი
  48. ვასილ სოხაძე ფირფიტების გაანგარიშება პლასტიკური დეფორმაციების გათვალისწინებით 
    ხელმძღვანელი - პროფ. თ. ბაციკაძე
  49. ოლღა გიორგიშვილი გრუნტის დეფორმაციის მოდულის ლაბორატორიული წესით განსაზღვრის შესახებ 
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. ჭოხონელიძე
  50. თამრიკო სუპატაშვილი მდინარე დურუჯის ღვარცოფული კოლოიდური გამონატანის კვლევა ქინძმარაულის ყურძნის სავარგულების გაზრდის მიზნით  
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. გავარდაშვილი
  51. ვიქტორია ბერიძე ხელნაწერის უფლებით არქიტექტურული მემკვიდრეობის ძეგლთა აღდგენა-გაძლიერების და სეისმომედეგობის ამაღლებისკონსტრუქციული ღონისძიებები 
    ხელმძღვანელი - პროფ. ა. ლებანიძე
  52. გიორგი ბუტიკაშვილი „ხისტი საგზაო სამოსის დაპროექტება და კვლევა“
    ხელმძღვანელი - პროფ. ა. ნადირაძე
  53. ნონა ოზბეთელაშვილი თერმოელექტრო დრეკადობის თეორიის სასაზღვრო ამოცანების გამოკვლევა პრიზმატული სხეულებისათვის
    ხელმძღვანელი - პროფ. დ. გორგიძე, პროფ. ზ. ციცქიშვილი
  54. გიორგი ნატროშვილი “სასოფლო-სამეურნეო კულტურების რწყვის ოპტიმალური რეჟიმის დადგენა რესურსმზოგი ტექნოლოგიებით” 
    ხელმძღვანელი - პროფ. ი. ყრუაშვილი 
  55. ვახტანგ პირმისაშვილი სამშენებლო პროცესების ოპტიმალური ტექნოლოგიური გადაწყვეტები
    ხელმძღვანელი - პროფ. შ. ბაქანიძე
  56. ნინო ბახტაძე შენობის ფუძის გაძლიერება დაწნეხვა-შეწნეხვის მეთოდით
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. ჭოხონელიძე
  57. ვახტანგ კაპანაძე სამხედრო ხიდების განვითარების ეტაპები და მათი გამოყენების ხელოვნება საქართველოში
    ხელმძღვანელი - პროფ. ე. მეძმარიაშვილი
  58. თამაზ თავაძე ფერდოების და კალთების მდგრადობის უზრუნველყოფის საინჟინრო გადაწყვეტები
    ხელმძღვანელი - პროფ.ვ.ლოლაძე
  59. ნათია ტაბატაძეონსტრუქციული მასალების ფიზიკურ-მექანიკური თვისებების შესწავლა ზედაპირულად აქტიურ გარემოში
    ხელმძღვანელი - პროფ.მ. ლორთქიფანიძე, პროფ. თ. ნარეკლიშვილი
  60. ლეონტინა გალდავა სტატიკური ციკლური დატვირთების და ბეტონის ასაკის გავლენა არსებული გრავიტაციული კაშხლების სიმტკიცეზე
    ხელმძღვანელი - პროფ.ა. მოწონელიძე პროფ.ტ. კვიციანი
  61. ანა გოგბერაშვილი საქალაქო განაშენიანების პირობებში მიწაში ჩაღრმავებული სართულების კონსტრუქციული გადაწყვეტა ინვესტიციური რისკის მინიმიზაციით
    ხელმძღვანელი - პროფ.ჯ. ჩოგოვაძე პროფ. რ. მახვილაძე
  62. ალექსი ცაკიაშვილი რკინაბეტონის ღუნვადი ელემენტების სიმტკიცის შემოწმება განივი ძალის მიხედვით ექსპერიმენტულ მონაცემების საფუძველზე
    ხელმძღვანელი - პროფ.ლ. ბალანჩივაძე
  63. გიორგი  სულავა სეისმომედეგი რკინაბეტონის კონსტრუქციების ზღვრული მდგომარეობა და გაანგარიშების მეთოდები
    ხელმძღვანელი - პროფ. ჯ. ესაიაშვილი
  64. ზურაბ ლაოშვილი საქართველოს სამხედრო-საინჟინრო გეოგრაფიის გეოინფორმაციული საფუძვლებ
    ხელმძღვანელი - პროფ. ე. მეძმარიაშვილი
  65. ცისნამ  კენკიშვილი წყალმომარაგების სისტემების ოპერატიულ -სადისპეტჩერო მართვა წყლით უზრუნველყოფის პროცესის მონიტორინგის საფუძველზე
    ხელმძღვანელი - პროფ. ზ. ციხელაშვილი
  66. დავით ფანცულაია მთიან პირობებში რკინიგზების კომპლექსური პროექტირებისა და მშენებლობის პრობლემები და მათი გადაწყვეტის გზები
    ხელმძღვანელი - პროფ. ე. მოისწრაფიშვილი
  67. ავთანდილ კაკაბაძე  ავარიები საქართველოს რკინიგზაზე და მათი გამომწვევი მიზეზები
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. კვანტალიანი 
  68. ამირან კაცაძე სამშენებლო-ტექნიკური ექსპერტიზის ჩატარების თანამედროვე მეთოდების, პროცესის ავტომატიზაციის და სამართლებრივი ასპექტების კვლევა
    ხელმძღვანელი - პროფ. მ. წიქარიშვილი, პროფ. ზ. როგავა
  69. გიორგი ბერაძე ”მილსადენების დიდმალიანი გადასასვლელის ახალი ტიპის წინასწარ დაძაბული კომბინირებული კონსტრუქციის გაანგარიშებისა  და კონსტრუირების საკითხები”  
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ბ. სურგულაძე
  70. დათო ფირყულაშვილი ახალი ტიპის ტრანსფორმირებადი კონსტრუქციის სეისმომედეგობა საიმედოობის თეორიის გათვალისწინებით
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ბ. სურგულაძე
  71. გიორგი ჩიტიაშვილი ქალაქის წყალმომარაგების სისტემებში წყლით უზრუნველყოფის ტექნოლოგიური პროცესის ეფექტური მართვის მეთოდის შემუშავება
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ზ. ციხელაშვილი
  72. ნანა დონდოლაძე საქართველოს შავიზღვისპირეთის კლიმატის დახასიათება, მისი გავლენა რკინაბეტონის ატმოსფერულ კოროზიაზე და მისდამი მდგრადი ბეტონის მიღება
    ხელმძღვანელი -  პროფ. მ. ლორთქიფანიძე
  73. ეკატერინე  გელაძე სამშენებლო კონსტრუქციების ოპტიმიზაციის პრობლემა
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ი. მშვენიერაძე
  74. თამარ ტაბატაძე სამშენებლო ბიზნესის განვითარების ეფექტიანობის გამოკვლევა
    ხელმძღვანელი - პროფ. ი. კომახიძე
  75. გიორგი ბურჯალიანი სითხისა და მასის ცვლის პროცესების გამოკვლევა გაწიბოვნებულ-ზედაპირიან თბომცვლელ აპარატებში
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ო. ფურცელაძე
  76. ლაშა რურუა პრიზმატულ კალაპოტებში წყლის ნაკადის თავისუფალი ზედაპირის მრუდების აგების გამარტივებული მეთოდი
    ხელმძღვანელი -  პროფ. ტ. კვიციანი
  77. გიორგი ჩიკვაიძე მონოლითური რკინაბეტონის რიგელებისა და ფილების შეუღლების ზონის თეორიული და ექსპერიმენტალური კვლევა მათი საკონტაქტო (შეპირაპირების) ზედაპირების თავისებურებათა გათვალისწინებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ა. სოხაძე
  78. გიორგი მეძმარიაშვილი 48 მეტრი მალის მქონე, გასაშლელი საიერიშო ხიდი, მისი ტრანსპორტირების და მონტაჟის ხიდგამდებები
    ხელმძღვანელი - პროფ. ა. სოხაძე
  79. ლელა  სამხარაძე მცირესართულიანი მონოლითური შენობების მრავალშრიანი შემომფარგლავი კედლების აგება ქიმიურდანამატებიანი ბეტონების გამოყენებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. თ. ჟორდანია, პროფ. შ. ბაქანიძე
  80. ლევან ლოლაძე მაღალი სიმტკიცის და თვითშემჭიდროებადი ბეტონები თანამედროვე მშენებლობაში
    ხელმძღვანელი - პროფ. რ. ცხვედაძე
  81. გიორგი ერაგია ნავთობპროდუქტების ტერმინალებში გამოყენებული მილსადენების და რეზერვუარების სიმტკიცის შეფასება მათი უსაფრთხო ექსპლუატაციის მიზნით
    ხელმძღვანელი - პროფ. მ. წიქარიშვილი
  82. მარიამ ვარდიაშვილი ისტორიულ-კულტურული ძეგლების ტექნიკური მდგომარეობის შეფასების თანამედროვე მეთოდიკის დამუშავება
    ხელმძღვანელი - პროფ. მ. წიქარიშვილი
  83. ირაკლი გიორგაძე მაღალი სიმტკიცის ბეტონების ფიზიკურ-მექანიკური მახასიათებლების დადგენართული დაძაბული მდგომარეობის დროს
    ხელმძღვანელი - პროფ. რ. ცხვედაძე
  84. ირაკლი ჯინჭარაძე დიდმალიანი გადახურვების აგების ტექნოლოგია
    ხელმძღვანელი - პროფ. ლ. მახვილაძე, პროფ. ი. მშვენიერაძე
  85. თინათინ მაღრაძე სამშენებლო კონსტრუქციებში ბზარების თეორიული და ექსპერიმენტული კვლევა
    ხელმძღვანელი: პროფ. მ. წიქარიშვილი
  86. ალექსანდრე წაქაძე ექსპლუატაციაში მყოფი შენობა-ნაგებობების ზღვრული მდგომარეობის და ნარჩენი რესურსის კვლევა დაზიანებების გათვალისწინებით
    ხელმძღვანელი: პროფ. მ. წიქარიშვილი
  87. თამარ ყირიმლიშვილი-დავითაშვილი ექსტრემალური ჰიდროდინამიკური პროცესების ზემოქმედება გარემოზე ჰიდროკვანძის რაიონში
    ხელმძღვანელი: პროფ. თ. გველესიანი
  88. თამარ კვაჭაძე სამშენებლო მექანიკის ზოგიერთი ამოცანის რიცხვითი ამოხსნა სინგულარულ ინტეგრალურ განტოლებათა მეთოდის გამოყენებით
    ხელმძღვანელი: პროფ. მ. კუბლაშვილი
  89. გოდერძი ღვინეფაძე ბეტონის, როგორც მარცვლოვანი კომპოზიციური მასალების სტრუქტურული მექანიკის სტატისტიკური კანონზომიერებანი
    ხელმძღვანელები: პროფ. გ. ყიფიანი პროფ. დ. დანელია
  90. სპარტაკ ავალიანი სამშენებლო ნაგებობათა მზიდი კონსტრუქციების ოპტიმიზაციის ამოცანები
    ხელმძღვანელი: პროფ. ზ. გედენიძე
  91. ნინო ნიკოლაშვილი "ვენახების სეტყვასაწინააღმდეგო გადახურვების ბადისებურ კონსტრუქციების გაანგარიშება, ქარის დატვირთვების ნორმების ახალი რედაქციის გათვალისწინებით"
    ხელმძღვანელი - პროფ. მ. წიქარიშვილი
  92. მამუკა გუჯაბიძე წყლის გაწმენდის ტექნოლოგიური პროცესის ეფექტური რეგულირების მეთოდოლოგიის დამუშავება
    ხელმძღვანელი - სრ. პროფ. ლ. კლიმიაშვილი, სრ. პროფ. ზ. ციხელაშვილი
  93. ნინო დონდოლაძე ფეროთშენადნობთა ქარხნის საწარმოო (ტექნოლოგიური) წყლის გაწმენდა მდინარე ყვირილას ეკოსისტემის დაცვის მიზნით
    ხელმძღვანელი - პროფ.
  94. ნათია მახარობლიძე ნავთობ - და ცხიმშემცველი ჩამდინარი წყლების გაწმენდის ეფექტური მეთოდის შემუშავება აქტიური გამფილტრავი ქიმიური ადსორბენტების გამოყენებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ზაურ ციხელაშვილი
  95. დიმიტრი ნადირაძე მაგისტრალური მილსადენებით ნავთობის საერთაშორისო სტანდარტებთან მისადაგებული პარამეტრებით ტრანსპორტირების და შენახვის მონიტორინგის მეთედოლოგიის დამუშავება და ნავთობის ნარჩენების სამშენებლო საქმეში გამოყენება
    ხელმძღვანელები - პროფ. თ. ჟორდანია, პროფ. ნ. ხუნდაძე
  96. რამაზ ჟღენტი რისკის მართვა კურორტებზე, მასობრივი დასვენების და ტურიზმის ადგილებში
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. ლაღუნდარიძე
  97. მაყვალა ბექირიშვილი გემბანის ტიპის ლითონის სივრცითი კონსტრუქციების დაძაბულ-დეფორმირებული მდგომარეობის გამოკვლევა
    ხელმძღვანელები - პროფ. ვ. თარხნიშვილი, პროფ. გ. ყიფიანი
  98. მზია მანჯავიძე ხიდების დაძაბულ-დეფორმირებული მდგომარეობის ბოჭკოვანოპტიკური გადამწოდებით კონტროლის მეთოდების დამუშავება
    ხელმძღვანელი - პროფ.
  99. გიორგი ლუტიძე თაბაშირშემცველი ლიოსისმაგვარი გრუნტების თერმული გამაგრება
    ხელმძღვანელი - პროფ. გუგა ჭოხონელიძე
  100. კახაბერ ბაბილოძე კონსტრუქციების ავარიის რისკის შეფასების მეთოდი და ნარჩენი რესურსების დადგენა საგანგებო სიტუაციებში
    ხელმძღვანელი - პროფ. პ. რეკვავა, ნ. ახვლედიანი
  101. ალექსანდრე დათუაშვილი მყარი დეფორმადი სხეულის მექანიკის განვითარების ეტაპები XX საუკუნეში
    ხელმძღვანელი - პროფ. თამაზ ბაციკაძე
  102. გიორგი რეხვიაშვილი ფილებისა და გარსების გაანგარიშების ზოგიერთი საკითხი ჩვეულებრივი დიფერენციალური განტოლებების ინტეგრების გზით
    ხელმძღვანელი - პროფ. რევაზ ცხვედაძე
  103. ხატია გორჯოლაძე შედგენილი, შედუღებული განივკვეთის მქონე ფოლადის კოჭების გაანგარიშების ახლებური ხერხი
    ხელმძღვანელი - პროფ. ნ. ბერიშვილი, პროფ.ი. მშვენიერაძე
  104. მანანა არაბიძე გამოყენებითი მექანიკის განვითარების ისტორია (XVI-XIX საუკუნეები, მოკლე მიმოხილვა)
    ხელმძღვანელი - პროფ. კ. ღურწკაია