Faculty Board

Chairman of the Board: O. Gelashvili

Board Secretary: G. Maisuradze

Department of Motor Transport

Jumber Iosebidze (Professor)

Giorgi Abramishvili (Professor)

Varlam Lekiashvili (Professor)

Otar Gelashvili (Professor)

Levan Bubuteishvili (Professor)

David Dzotsenidze (Professor)

Khatuna Mghebrishvili (Associate Professor)

Nino Topuria (Associate Professor)

David Fridonashvili (Associate Professor)

Revaz Velijanashvili (Associate Professor)

Jemal Khmiadashvili (Associate Professor)

Nugzar Diasamidze (Assistant Professor)

Mikheil Zurikashvili (Assistant Professor)

Railway Transport Department

Avtandil Sharvashidze (Professor)

Petre Kenkadze (Professor)

Merab Gotsadze (Professor)

Sergo Karipidis-Caribov (Professor)

Jondo Sanikidze (Associate Professor)

Nino Mukhigulashvili (Associate Professor)

Alexander Dundua (Associate Professor)

Nikoloz Mgebrishvili (Associate Professor)

Murtaz Papaskiri (Associate Professor)

Grigol Telia (Associate Professor)

Zaza Meskhidze (Associate Professor)

Nino Kvachadze (Assistant Professor)

Amiran Nodia (Assistant Professor)



Marine and Special Technological Transport Department

                                                                                                                                                              

Giorgi Archvadze (Professor)

Emzar Gegeshidze (Associate Professor)

Maia Barbakadze (Associate Professor)

Valeri Jajanidze (Assistant Professor)

Department of Transport and Mechanical Management

Goderdzi Tkeshelashvili (Professor)

Karaman Nemsadze (Professor)

Zhuzhuna Tsiklauri-Shengelia (Professor)

Murman Bliadze (Professor)

Olegi Bichiashvili (Professor)

Jamlet Janjghava (professor)

Solo Pavliashvili (Professor)

Iason Amanatashvili (Associate Professor)

Joni Shanidze (Associate Professor)

Lela Bochoidze (Associate Professor)

Valentina Gegenava (Associate Professor)

Makvala Svanidze (Associate Professor)

Mzia Moistsraphishvili (Associate Professor)

Giorgi Maisuradze (Associate Professor)

Inga Prangishvili (Associate Professor)

Tsira Elgendarashvili (Associate Professor)

Tamar Khamkhadze (Associate Professor)

Nino Darsavelidze (Associate Professor)

Maia Chinchaladze (Associate Professor)

Tamar Rukhadze (Assistant Professor)

David Japaridze (Assistant Professor)

Ana Tsulaia (Assistant Professor)

Ia Goderdzishvili (assistant professor)

Nino Vanishvili (Assistant Professor)

Road Department

Alexander Burduladze (professor)

Manana Moistsrapishvili (professor)

Khvicha Iremashvili (Associate Professor)

Givi Datukishvili (Associate Professor)

Kakhaber Kobakhidze (Associate Professor)

Malkhaz Bezhanishvili (Associate Professor)

Nato Kupatadze (Assistant Professor)

Alexander Korganov (assistant professor)

Zurab Meladze (Assistant Professor)

Department of Mechanical Engineering and Industrial Technologies

Raul Turmanidze (Professor)

Merab Shvangiradze (Professor)

  

David Butskhrikidze (Associate Professor)

Vazha Shilakadze (Assistant Professor)



Department of Food Industry

Tamaz Megrelidze (Professor)

Givi Goletiani (Professor)

Mzia Milashvili (Professor)

Givi Gugulashvili (Associate Professor)

Leri Kobakhidze (Associate Professor)

Zurab Lazarashvili (Associate Professor)

Manana Talakvadze (Associate Professor)

Tamaz Isakadze (Assistant Professor)

Giorgi Beruashvili (assistant professor)



Department of Industrial Technological Machinery and Mechatronics.

Tamaz Mchedlishvili (Professor)

Kakhi Demetrashvili (Professor)

Baghdavadze Gela (Associate Professor)

Irma Elerdashvili -Lomidze (Associate Professor)

Vazha Kiria (Associate Professor)

Zviad Gviniashvili (Associate Professor)

Irakli Shurgaia (Assistant professor)

Khatuna Amkoladze (Assistant Professor)


Department of Polygraphy and Light Industry Technologies;



Nia Natbiladze (Professor)

Tea Baramashvili (Professor)

Irina Ugrekhelidze (Associate Professor)

Valeri Lobzhanidze (Assistant Professor)

Forestry-technical Department;

Zaur Chitidze (Professor)

Zaur Balamtsarashvili (Associate Professor)

Ramaz Tkemaladze (Assistant Professor)

Department of Engineering Graphics and Technical Mechanics;

Ioseb Batsikadze (Professor)

Manana Arabidze (Professor)

Nana Nozadze (Professor)

Merab Kakhiani (Professor)

Zurab Kvinikadze (Professor)

Grigol Chelidze (Professor)

Tengiz Chkhaidze (Professor)

Giorgi Japaridze (Professor)
 

Liana Asatiani (Associate Professor)

Simon Bitsadze (Associate Professor)

Nunu Mumladze (Associate Professor)

Mary Demetrashvili (Associate Professor)

Giorgi Tsuleisikir (Associate Professor)

Tamar Beridze (Associate Professor)

Tengiz Kakhatelidze (Associate Professor)

Koba Iluridze (Associate Professor)

Gocha Chitaishvili (Associate Professor)

Manana Nozadze (assistant professor)

Eliza Tsverava (assistant professor)

Mzia Begiashvili (assistant professor)

Zurab Mchedlishvili (Assistant Professor)

Teimuraz Kokaya (assistant professor)

Ketevan Chkuaseli (assistant professor)

Manana Koplatadze (Assistant Professor)

Tamar Shubitidze (Assistant Professor)

  
Logistic Department;

George Dobordjginidze (professor)

Rezo Tedoradze (professor)

Natia Butkhuzi (Associate Professor)

Zviad Shanava (Associate Professor)

Zurab Shengelia (Associate professor)

Teimuraz Gorshkov (Assistant professor)

Students

Mikaberidze Omar

Chania Paata

Koberidze George

Malason is Anna

Khidasheli Levani

Tugushi Darina

Ketaladze Avtandil

Nokarashvili Teona

Kanchashvili Ketevan

Gagua Lasha

Zilinashvili Alex

Svanidze Irakli

Anthidze Goga

Doliashvili Tamaz

Gibraltze Zurab

Kometiani George

My mother Bela

Tavshavadze Nika

Bursogov Sergey

Khutsinashvili Nika

Kobulashvili Goderdzi

Okuashvili Sandro

Karchava Henry

Tsitsvidze George

Khubuluri Tamta

Giorgadze's knight

Abdushelishvili Nika

Jgheria Rusudan

Vartazashvili Tamar

Sisvadze George

Leparteliani Beka

Ghvania shota

Mikhanashvili Tamar

Pirtskhelani Temuri

Ter-Nersesov George

Alavidze George

Gegeshidze Besarion

Kobalia Jano

Darguashvili Mariam

Khidasheli Aleko

Burteliashvili Tornike

Mushkudian George

Sabadze Mariam

Shamugia Liza

Khubua Salome

Kvatsashvili Mariam

Megrelishvili Ekaterine

Bliadze Salome

Sultanishvili Eka

Bochu Lana

Darbaidze Vasili

Elashvili Lasha

Gvaramia Keso

Chkhitunidze George

Kipshidze Teona

Khorava Levan

Oniani Zaza

Nanava Amiran

Kapanadze Irakli

Kiladze George

Tsindeliani Alexander

Gvasalia is Tornike

Papipidze Marie

The lady of Merabi

Meshvelian Ivan

Chubinidze Irakli

Jvarashvili Vakhtang