Support Staff

Assistive Staff

Department of Industrial Technological Machinery and Mechatronics

   Kashibadze Marine - Senior Specialist;

Department of Mechanical Engineering and Industrial Technologies

   Gerkeuli Tengiz - Senior Specialist

   Mamaladze Qetevan - Chief Specialist.


Department of Polygraph and Light Industry Technologies

   Lomadze Asmat - Senior Specialist.

   Abashidze Ketevan - Chief Specialist;

  

Department of Engineering Graphics and Technical Mechanics:

   Datuashvili Manana - Chief Specialist;

   Gogoladze Leila - Senior Specialist.


  
Department of Food Industry

   Megrelidze Giorgi - Specialist

    Forestry and Technical Department

   Dvali Teimuraz – Senior Specialist. 

   Gogotishvili Maia – Senior Specialist.;

   Jghenti Maka  – Senior Specialist. (0,5 staff unit);

   Tkemaladze Ramaz – Senior Specialist.(0,5 staff unit). 

Logistics Department

   Urushadze Ketevan – Specialist

Department of Transport and Mechanical Management



Kankadze Jemali Specialist (0,5 staff unit);

    Shevardenidze Mzia - Senior Specialist;

    Mujiri Salome - Senior Specialist;

    Khutsishvili Vasili - Specialist.

Shilakadze Ekaterine - Senior Specialist;

   GiorgadzeKhatuna – Specialist (0,5 staff unit)

Department of Motor Transport


   Chincharauli Givi-Senior Specialist

   Kikolashvili Nazi  - Senior Specialist; 


Railway Transport Department

  

Odishhelidze Ketevan - Senior Specialist

    Gogishvili David - Specialist;

    Paturashvili Magi - Specialist;



Marine and Special Technological Transport Department

   Gorgoshidze Manana – Specialist

Road (Interfaculty) Department


   Turdziladze Dali - Specialist

  

Mechanical Engineering Training-Scientific and Expert Laboratory # 500/1

   1.    Khvichia Givi Head of the Laboratory (0.5) 
   2. Dumbadze Teimuraz – Chief Specialist (Contract)

   3. Bachanadze Vasil – Head of the Laboratory

   4. Nadaraia Valery - Senior Laboratory Assistant

   5. Robakidze Abesalom - Senior Laboratory Assistant

   6. Gabunia Tamaz - Senior. Laboratory Assistant

   7. Antiadze Naira - Laboratory Assistant

   8. Isakadze Tamaz - Laboratory Assistant (0.5)

   9. Babush Merab Head of the Laboratory (0.5)

  10. Kapanadze Giorgi - Senior Laboratory Assistant (0,5)

  11. Laliani Nino- Laboratory Assistant

  12. Chelidze Nelly - Laboratory Assistant

  13. Vashakidze Teona - Laboratory Assistant

  14. Abramishvili Irine - Laboratory Assistant

  15. Corenenko Sophie - Laboratory Assistant (0,5)

  16. Japaridze Vakhtang _ Laboratory Assistant

  17. Kashibadze Nose - Laboratory Assistant (0,5)

  18. Chigvinadze Lali (0,5) _ Laboratory Assistant

  19. Aptsiauri Tamar - Laboratory Assistant (0,5)

  20. Popkhadze Giorgi - Laboratory Assistant (0,5)

  21. Cherokee David - Senior Laboratory Assistant (Hands)

  22. Devonozishvili Alexander - L Laboratory Assistant (0.5)

Transport Training-Scientific and Expert Laboratory # 500/2

1. Tabatadze Goderdzi - Head of the Laboratory

  2. Basharuli Shota – Senior Laboratory Assistant

  3. I saw Zurab - Senior Laboratory Assistant

  4. Chaladze Merab -Senior Laboratory Assistant

  5. Grigorashvili – Senior Laboratory Assistant

  6. Javakhishvili Khatuna - Senior Laboratory Assistant

  7. Demetrashvili David - Senior Laboratory Assistant

  8. Mchedlidze Constantine - Senior Laboratory Assistant

  9. Tskvitinidze lali - Senior Laboratory Assistant

  10. Khvedelidze Malkhaz - Laboratory Assistant

  11. Glurjidze Valeria - Laboratory Assistant

  12. Kikvidze Larisa - Laboratory Assistant                                          

  13. Mghebrishvili Malina - Laboratory Assistant

  14. Kankadze Alexander - Laboratory Assistant

  15. Rcheulishvili Luisa - Laboratory Assistant

  16. Svanidze Tatia - Laboratory Assistant (0,5)

  17. Batsatsashvili - Laboratory Assistant (0,5)

  18. Mamaladze Levani - Laboratory Assistant (0,5)

  19. Kvabelashvili Khatia- Laboratory Assistant (0,5)

  20. Devonozishvili Alexander - Laboratory Assistant (0.5)


Faculty Specialists:

1. Kurasbediani Giorgi – Chief Specialist

2. Sabiashvili Shukri - (Contract) Senior Specialist;

Managers’ Office

1. Kiria Vaja - Chief Specialist

2. Papuashvili Alexander – Chief Specialist

3. Nemsadze Zurab - Chief Specialist (contract)

4. Rukhadze Tengiz - Chief   Specialist (contract)

5. Elenadarashvili Natalia - Chief Specialist;

6. JavarenkoLena - Senior Specialist;

7. Gogoladze Natia - Senior Specialist;

8. Lazarashvili Zurab - Senior Specialist;

9. Zubiashvili Giorgi - specialist;

Registration Office of Professors:

1. Mikelashvili Nana - (Contract). Specialist

2. Kiladze Christine - Specialist;

3. Simontieva Guliko - Specialist;

4. Phalavandishvili Nino - Specialist;

5. Gognadze Nino - Specialist;

6. Lomidze Marine - Specialist;

7. Tsirekidze Nargis - Specialist;

8. Urushadze Nana - Specialist;

Quality Assurance Service

    Topuria Nino - (Contract). Chief Specialist

    Maisuradze George - Specialist;

    Koranashvili Irene - (Contract 0,5) Chief Specialist;

Computer Center

      Mghebrishvili Khatuna - (Contract 0,5) Senior Specialist;

Faculty Dean's Specialists:

1. Barateli Marina - Senior Specialist;

2. Kotrikadze-Potskhishvili Iamze - Senior Specialist;;

3. Svanadze Inga -Specialist;

4. Koplatadze Manana - Senior Specialist;

5. Shubitidze Tamar - Specialist;

6. Dedanashvili Bela - Specialist;

7. Niauri Tinatin - Specialist;

8. Maisuradze George - Specialist;

Archivist

      Matsiashvili Tamar