საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი

საავტომობილო  ტრანსპორტის  დეპარტამენტი – ხელმძღ–ლი: ჯუმბერ იოსებიძე

 
ჯუმბერ იოსებიძე (პროფესორი)
გიორგი აბრამიშვილი (პროფესორი)
ვარლამ ლეკიაშვილი (პროფესორი)
ზურაბ ბოგველიშვილი (პროფესორი)
ოთარ გელაშვილი (პროფესორი)
ნუგზარ ნავაძე  (პროფესორი)
ლევან ბუბუტეიშვილი (პროფესორი)
დავით ძოწენიძე (პროფესორი)

 

ხათუნა მღებრიშვილი (ასოცირებული პროფესორი)
გურამ მიქაძე  (ასოცირებული პროფესორი)
ვასილ ქართველიშვილი (ასოცირებული პროფესორი)
მერაბ ტურიაშვილი (ასოცირებული პროფესორი)
დავით ფრიდონაშვილი (ასოცირებული პროფესორი)
ნუგზარ დიასამიძე (ასოცირებული პროფესორი)
ნინო თოფურია (ასოცირებული პროფესორი)

 

მიხეილ ზურიკაშვილი (ასისტენტ პროფესორი)

 

სარკინიგზო ტრანსპორტის დეპარტამენტი – ხელმძღ–ლი: ავთანდილ შარვაშიძე

ავთანდილ შარვაშიძე (პროფესორი)
პეტრე ქენქაძე (პროფესორი)
გური შარაშენიძე (პროფესორი)

მერაბ გოცაძე (პროფესორი)
სერგო კარიპიდისი-კარიბოვი (პროფესორი)

 

ჯონდო სანიკიძე  (ასოცირებული პროფესორი)

ნინო მუხიგულაშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

ალექსანდრე დუნდუა (ასოცირებული პროფესორი) 
ნიკოლოზ მღებრიშვილი (ასოცირებული პროფესორი)
მურთაზ პაპასკირი (ასოცირებული პროფესორი)
გრიგოლ თელია (ასოცირებული პროფესორი)

ქართლოს ალადაშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

ჯემალ მორჩილაძე (ასოცირებული პროფესორი)

ზაზა მესხიძე (ასოცირებული პროფესორი)

თამაზ გრიგორაშვილი (ასოცირებული პროფესორი)
სერგო შარაშენიძე (ასოცირებული პროფესორი)

რომან მორჩილაძე (ასოცირებული პროფესორი)


 

ბეჟან დიდებაშვილი (ასისტენტ პროფესორი)

ნინო კვაჭაძე (ასისტენტ პროფესორი)


საზღვაო და სპეციალური ტექნოლოგიური  ტრანსპორტის დეპარტამენტი – ხელმძღ–ლი:

                                                                                                                                                                გიორგი არჩვაძე

 გიორგი არჩვაძე (პროფესორი)

 

ირაკლი ჩხეტია (ასოცირებული პროფესორი)

თეიმურაზ გელაშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

ემზარგეგეშიძე  (ასოცირებული პროფესორი)

რომან ცხვარაძე (ასოცირებული პროფესორი)


ვალერი ჯაჯანიძე  (ასისტენტ პროფესორი)

 

ტრანსპორტისა  და მანქანათმშენებლობის მენეჯმენტის დეპარტამენტი – ხელმძღ–ლი:

                                                                                                                                                              გოდერძი ტყეშელაშვილი

 
გოდერძი ტყეშელაშვილი (პროფესორი)
თამარ კილაძე  (პროფესორი)

ნინოდიდიშვილი  (პროფესორი)

თეიმურაზ ჩხაიძე (პროფესორი)

ჟუჟუნაწიკლაური–შენგელია  (პროფესორი)

ემირ ეთერია  (პროფესორი)

ოლეგი ბიჭიაშვილი (პროფესორი)



 

იასონ ამანათაშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

ჯონი შანიძე (ასოცირებული პროფესორი)

ლელა ბოჭოიძე (ასოცირებული პროფესორი)

ზურაბ ბალიაშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

ყარამან ნემსაძე (ასოცირებული პროფესორი)

მაყვალა სვანიძე (ასოცირებული პროფესორი)

ვასილ ხუციშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

ქეთევან კინწმარიშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

მზია ზუბიაშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

პავლე ნარიმანიშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

გიორგი მაისურაძე (ასოცირებული პროფესორი)

მზია მოისწრაფიშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

ნანა კიკნაძე (ასოცირებული პროფესორი)

ტრისტან ანჯაფარიძე (ასოცირებული პროფესორი)

მანანა თალაკვაძე (ასოცირებული პროფესორი)


 

ნუნუ აჩუაშვილი (ასისტენტ პროფესორი)

ნინო დარსაველიძე  (ასისტენტ პროფესორი)

თამარ ქამხაძე  (ასისტენტ პროფესორი)

მაია ჩინჩალაძე  (ასისტენტ პროფესორი)

ინგა ფრანგიშვილი  (ასისტენტ პროფესორი)

თამარ  რუხაძე (ასისტენტ პროფესორი)

ბორის გითოლენდია (ასისტენტ პროფესორი)

ანა კურტანიძე  (ასისტენტ პროფესორი)

ცირა ელგენდარაშვილი  (ასისტენტ პროფესორი)

ია გოდერძიშვილი  (ასისტენტ პროფესორი)
  
 

საგზაო დეპარტამენტი – ხელმძღ–ლი: ენვერ მოისწრაფიშვილი


ალექსანდრე ბურდულაძე (პროფესორი)

ენვერ მოისწრაფიშვილი (პროფესორი)

პეტრე ნადირაშვილი (პროფესორი)

თეიმურაზ მექანარიშვილი (პროფესორი)

მანანა მოისწრაფიშვილი (პროფესორი)

 

ხვიჩა ირემაშვილი (ასოცირებული პროფესორი)
გივი დათუკიშვილი (ასოცირებული პროფესორი)
კახაბერ კობახიძე (ასოცირებული პროფესორი)


 

მექანიკის ინჟინერიის საწარმოო ტექნოლოგიების დეპარტამენტი – ხელმძღ–ლი: რაულ თურმანიძე


რაულ თურმანიძე (პროფესორი)
მერაბ შვანგირაძე  (პროფესორი)
ვაჟა მენთეშაშვილი  (პროფესორი)


 

ვაჟა შილაკაძე (ასოცირებული პროფესორი)
დავით ბუცხრიკიძე (ასოცირებული პროფესორი)
ნანა ბაქრაძე (ასოცირებული პროფესორი)

 

 

კვების ინდუსტრიის დეპარტამენტი – ხელმძღ–ლი:თამაზ მეგრელიძე


თამაზ მეგრელიძე (პროფესორი) 

ზურაბ ჯაფარიძე (პროფესორი) 

გივი გოლეთიანი (პროფესორი) 

 

გივი გუგულაშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

 

გიორგი ბერუაშვილი (ასისტენტ პროფესორი)

ეთერ სადაღაშვილი (ასისტენტ პროფესორი)


 

საწარმოო ტექნოლოგიური მანქანებისა და მექატრონიკის დეპარტამენტი – ხელმძღ–ლი:

                                                                                                                                                           თამაზ მჭედლიშვილი

ჯონი ბიჭიაშვილი (პროფესორი)

მიხეილ შილაკაძე (პროფესორი)
თამაზ მჭედლიშვილი (პროფესორი)

ზაალ  მიქაძე (პროფესორი)

კახი დემეტრაშვილი (პროფესორი)

დავით თავხელიძე (პროფესორი)


ომარ რუხაძე (ასოცირებული პროფესორი)

ბაღდავაძე გელა (ასოცირებული პროფესორი)

ირმა ელერდაშვილი–ლომიძე (ასოცირებული პროფესორი)

ლიანა სუთიძე (ასოცირებული პროფესორი)

გივი ხვიჩია (ასოცირებული პროფესორი)

ვაჟა ქირია (ასოცირებული პროფესორი)

თეიმურაზ ბუხნიკაშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

 

ზვიად ღვინიაშვილი (ასისტენტ პროფესორი)

 


პოლიგრაფიისა და მსუბუქი მრეწველობის ტექნოლოგიების დეპარტამენტი – ხელმძღ–ლი:

                                                                                                                                                       ჯუმბერ უფლისაშვილი


ჯუმბერ უფლისაშვილი (პროფესორი)

ნია ნათბილაძე (პროფესორი)

ლია კაპანაძე (პროფესორი)


 

ირინა უგრეხელიძე (ასოცირებული პროფესორი)

თეა ბარამაშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

ლია ლურსმანაშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

ნანი ფხაკაძე (ასოცირებული პროფესორი)


ლელა გერგეშელიძე (ასისტენტ პროფესორი)


სატყეო-ტექნიკური დეპარტამენტი – ხელმძღ–ლი: ზაურ ჩიტიძე
 

ბორის ბოქოლიშვილი (პროფესორი)
ზაურ ჩიტიძე  (პროფესორი)
ზაურ ბალამწარაშვილი (პროფესორი)

პეტრე დუნდუა (პროფესორი)
ვახტანგ აბაიშვილი  (პროფესორი)


იგორ გელაშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

ტეფნაძე მარინე (ასოცირებული პროფესორი)


საინჟინრო გრაფიკისა და ტექნიკური მექანიკის დეპარტამენტი – ხელმძღ–ლი: იოსებ ბაციკაძე

 

იოსებ ბაციკაძე (პროფესორი)

ნოდარ დავითაშვილი  (პროფესორი)

ვახტანგ გოგილაშვილი (პროფესორი)
რომეო გოგალაძე (პროფესორი)

ნინო ნიკვაშვილი (პროფესორი)

ინესა ხატისკაცი (პროფესორი)
ნანა ნოზაძე (პროფესორი)

სიმონ ბარბაქაძე (პროფესორი)

ნოდარ აბულაძე (პროფესორი)

მერაბ კახიანი (პროფესორი)

ნიკოლოზ ბარძიმაშვილი (პროფესორი)

გრიგოლ ჭელიძე (პროფესორი)

თენგიზ ჩხაიძე (პროფესორი)

გიორგი ჯაფარიძე (პროფესორი)

 

ლიანა ასათიანი (ასოცირებული პროფესორი)

ნათელა ჯავახიშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

ნუნუ მუმლაძე (ასოცირებული პროფესორი)

მერი დემეტრაშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

გიორგი წულეისკირი (ასოცირებული პროფესორი)

თამარ ბერიძე (ასოცირებული პროფესორი)

ნინო  ნოზაძე (ასოცირებული პროფესორი)

ლიანა ზურაბიშვილი (ასოცირებული პროფესორი)
მანანა არაბიძე (ასოცირებული პროფესორი)

ზურაბ კვინიკაძე (ასოცირებული პროფესორი)

გია ნამგალაძე (ასოცირებული პროფესორი)

კახათელიძე თენგიზ (ასოცირებული პროფესორი)

კობა ილურიძე (ასოცირებული პროფესორი) 

გივი ნადირაშვილი (ასოცირებული პროფესორი)

ნორშრევან წულუკიძე (ასოცირებული პროფესორი)

 

ჩიტაიშვილი გოჩა (ასისტენტ პროფესორი)
ნოზაძე მანანა (ასისტენტ პროფესორი)
ლია ქისიშვილი (ასისტენტ პროფესორი)
თეიმურაზ კოკაია (ასისტენტ პროფესორი)
ქეთევან ჭკუასელი (ასისტენტ პროფესორი)



 
 
ლოჯისტიკის დეპარტამენტი – ხელმძღ–ლი: გიორგი დობორჯგინიძე

 

გიორგი დობორჯგინიძე (პროფესორი)

რეზო  თედორაძე (პროფესორი)
ლევან ბოცვაძე (პროფესორი)

 

ბუთხუზი ნათია (ასისტენტ პროფესორი)