საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტი

სამეცნიერო ცენტრები

  1. საზღვაო და სპეციალური სატრანსპორტო საშუალებების სისტემების სასწავლო-სამეცნიერო და საკონსულტაციო ცენტრი
  2. საქართველოს ტექნიკური უნივერსიტეტის სატრანსპოტო და მანქანათმშენებლობის ფაკულტეტთან არსებული მერქნული მასალების დამზადების და დამუშავების სასწავლო-სამეცნიერო ცენტრი -ხელმძ.ზ ჩიტიძე
  3. სამშენებლო ფაკულტეტის ტექნიკური დიაგნოსტიკის სასწავლო-სამეცნიერო კვლევითი ცენტრი
  4. ბოჭკოებით არმირებული კომპოზიციური მასალების ცენტრი ს/ც-ხელმძ. დ.ნოზაძე
  5. ნაგებობების, სპეციალური სისტემებისა და საინჟინრო უზრუნველყოფის ინსტიტუტი
  6. გემოლოგიისა და მინერალურ ნივთიერებათა კვლევის, დიაგნოსტიკისა და გადამუშავების რესპუბლიკური ცენტრი
  7. მაღალტემპერატურული ბოენერგეტიკული დანადგარების სასწავლო-სამეცნიერო ლაბორატორია (ენერგეტიკისა და ტელეკომუნიკაციების ფაკულტეტი) - ხელმძ. ნ. ქევხიშვილი
  8. ალმასებისა და კომპოზიტური მასალების სამეცნიერო ცენტრი - ხელმძ. ნ. ლოლაძე
  9. სტრუქტურულ კვლევათა რესპუბლიკური ცენტრი - ხელმძ. ე. ქუთელია
  10. სამშენებლო, საგზაო, ამწე–სატრანსპორტო და სალიანდაგე მანქანების სასწავლო–სამეცნიერო ცენტრი ს/ცენტრი- ხელმძ. მ. შილაკაძე
  11. ბიოენერგეტიკული ტექნოლოგიების ს/კვლევ. ინსტიტუტი-ხელმძ. ს.დადუნაშვილი
  12. ამწე-სატრანსპორტო მანქანების ს/საპრ.და დისგნოსტიკური ცენტრი-ხელმძ. გ. ჯაფარიძე
  13. ელექტროტექნოლოგიური დანადგარების, კომპლექსების და ელმომარაგების ს/ს ცენტრი-ხელმძ. ბ. ჭუნაშვილი
  14. ენერგეტიკული დანადგარების ტექნიკური დიაგნოსტიკის ცენტრი-ხელმძ. თ. მუსელიანი
  15. კრიმინალისტური ტექნიკისა და ტექნოლოგიის ექსპერტიზის ს/კვლ.ცენტრი-ხელმძ.გ. ჯანელიძე
  16. დისტანციური ზონდირების და გეოგრაფიულ-ინფორმაციული სისტემების ცენტრი-ხელმძ. ნ. ჯიქია
  17. ქიმიური ტექნოლოგიისა და მენეჯმენტის მეც.ცენტრი-ხელმძ. თ. იაშვილი
  18. ტრადიციული ტექნოლოგიების ს/ს ცენტრი-ხელმძ. ნ. ბოკუჩავა
  19. ს/კვლ. ცენტრი „შედუღება“-ხელმძ. ფ. გაგნიძე
  20. ხიდსაცდელი ლაბორატორია-ხელმძ. თ. ჭურაძე
  21. პერსპექტიული მიმართულებების ცენტრი-ხელმძ. გ. სამსონიძე
  22. ევროინტეგრაციული პროცესების შემსწავლელი სამეც- კვლევითი ცენტრი-ხელმძ.ზ. გამეზარდაშვილი
  23. შედუღების ტექნოლოგიათა ცენტრი- ხელმძ. ა. სულამანიძე
  24. მსუბუქი მრეწველობის ნაწარმის მოდელირებისა და ტექნოლოგიის ს/საწარმოო ცენტრი-ხელმძ. ლ. დემეტრაძე
  25. ექსპერტიზის ცენტრი- ხელმძ. ბ. მაისურაძე
  26. თეორიული ფიზიკის და ნანოოპტიკის ს/ ცენტრი-ხელმძ. გ. ადამაშვილი
  27. ელექტრომექანიკის სამეცნიერო ს/ტ ცენტრი-ხელმძ.ე.გერსამია
  28. ბიოლოგიურად აქტიურ ნივთიერებათა კვლევის ს/ ცენტრი-ხელმძ. თ. წივწივაძე
  29. მშენებლობისა და ნაგებობების კვლევების ცენტრი-ხელმძ. ა. ყუბანეიშვილი
  30. მასალების მხატვრული მომინანქრებისა და დამუშავების ცენტრი’’მინანქარი“-ხელმძ.ვ. გორდელაძე
  31. მშენებლობის, არქიტექტურის და ექსპერტიზის ცენტრი-ხელმძ. მ. წიქარიშვილი
  32. სამთო ელექტრომექანიკის ს/კვლ. ცენტრი -ხელმძ. მ. გელენიძე
  33. მანქანათა მოწყობილობების ავტომატიზებული მართვის სისტემების ს/საინჟ. ცენტრი-ხელმძ. ზ. მიქაძე
  34. რკინიგზის ტრანსპორტის საშუალებების და ინფრასტრუქტურის ს/საინჟ. ცენტრი ხელმძ. თ. გრიგორაშვილი
  35. ინვესტიციების მოზიდვისა და მართვის ს/ს ცენტრი- ხელმძ. ბ. ფარცვანია
  36. ელექტრომეტალურგიის ს/ს ცენტრი-ხელმძ. ბ. მაისურაძე
  37. ტექნიკური ექსპერტიზა და უსაფრთხოება მშენებლობაში-ხელმძ. ლ. ზამბახიძე
  38. ენერგეტიკის ეკონომიკისა და მენეჯმენტის ს/კვლ. ცენტრი-ხელმძ. დ. ჩომახიძე
  39. ენერგეტიკისა და ტელეკომუნიკაციის ს/ტექ. ცენტრი-ხელმძ. მ. ლორთქიფანიძე
  40. უტილიზაციის ს/ს ცენტრი-ხელმძ. რ. კოკილაშვილი
  41. მოდელირების და მართვის ს/ს ცენტრი- ხელმძ.თ. ობგაძე
  42. ქართული ენის ტექნოლოგიზების ს/ს ცენტრი- ხელმძ. კ. ფხაკაძე
  43. სამრეწველო ბიოეკოტექნოლოგიების ს/ს ცენტრი-ხელმძ ლ. სახვაძე
  44. სურსათის უვნებლობისა და ხარისხის მართვის ს/ს ცენტრი- ხელმძ. თ. მეგრელიძე
  45. დანაფარებისა და ნანონაწილაკების ელექტროქიმიურ ტექნოლოგიების ცენტრი- ხელმძ თ.აგლაძე
  46. წყლის ხარისხისა და ტექნოლოგიების სამეცნ. ცენტრი-ხელმძ. ც. კურცხალია
  47. ბირთვული ინჟინერიის ცენტრი-ხელმძ. ნ. შარმაზანაშვილი.
  48. IT კონსალტინგის ს/კ ცენტრი-ხელმძ. გ. სურგულაძე
  49. თბოტექნიკის ს/ს საინჟინრო ცენტრი-ხელმძ. ა. ბეროშვილი
  50. სამედიცინო ბიოტექნოლოგიისა და ბიოინჟინერიის ცენტრი-ხელმძ. რ. ქაცარავა
  51. საინჟინრო მომსახურების ცენტრი-ხელმძ. გ. გოლეთიანი
  52. შავი ზღვის აუზის ქვეყნების ეკონომიკური თანამშრომლობის განვითარების კვლევების საერთაშორისო ცენტრი- ხელმძ.დ. აფციაური
  53. ინტელექტუალური სენსორების კვლევითი ცენტრი-ხელმძ. ნ. მღებრიშვილი