სამშენებლო ფაკულტეტის განსახილველად წარსადგენი სადისერტაციო ნაშრომები

  1. ამირან კაცაძე სამშენებლო-ტექნიკური ექსპერტიზის ჩატარების თანამედროვე მეთოდების, პროცესის ავტომატიზაციის და სამართლებრივი ასპექტების კვლევა
    ხელმძღვანელი - პროფ. მ. წიქარიშვილი, პროფ. ზ. როგავა
  2. გიორგი ბერაძე ”მილსადენების დიდმალიანი გადასასვლელის ახალი ტიპის წინასწარ დაძაბული კომბინირებული კონსტრუქციის გაანგარიშებისა და კონსტრუირების საკითხები”
    ხელმძღვანელი - პროფ. ბ. სურგულაძე

  3. დათო ფირყულაშვილი ახალი ტიპის ტრანსფორმირებადი კონსტრუქციის სეისმომედეგობა საიმედოობის თეორიის გათვალისწინებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ბ. სურგულაძე
  4. გიორგი ჩიტიაშვილი ქალაქის წყალმომარაგების სისტემებში წყლით უზრუნველყოფის ტექნოლოგიური პროცესის ეფექტური მართვის მეთოდის შემუშავება
    ხელმძღვანელი - პროფ. ზ. ციხელაშვილი
  5. ნანა დონდოლაძე საქართველოს შავიზღვისპირეთის კლიმატის დახასიათება, მისი გავლენა რკინაბეტონის ატმოსფერულ კოროზიაზე და მისდამი მდგრადი ბეტონის მიღება
    ხელმძღვანელი - პროფ. მ. ლორთქიფანიძე
  6. ეკატერინე გელაძე სამშენებლო კონსტრუქციების ოპტიმიზაციის პრობლემა
    ხელმძღვანელი - პროფ. ი. მშვენიერაძე
  7. გიორგი ბურჯალიანი სითხისა და მასის ცვლის პროცესების გამოკვლევა გაწიბოვნებულ-ზედაპირიან თბომცვლელ აპარატებში
    ხელმძღვანელი - პროფ. ო. ფურცელაძე
  8. ლაშა რურუა პრიზმატულ კალაპოტებში წყლის ნაკადის თავისუფალი ზედაპირის მრუდების აგების გამარტივებული მეთოდი
    ხელმძღვანელი - პროფ. ტ. კვიციანი
  9. გიორგი ჩიკვაიძე მონოლითური რკინაბეტონის რიგელებისა და ფილების შეუღლების ზონის თეორიული და ექსპერიმენტალური კვლევა მათი საკონტაქტო (შეპირაპირების) ზედაპირების თავისებურებათა გათვალისწინებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ა. სოხაძე
  10. გიორგი მეძმარიაშვილი 48 მეტრი მალის მქონე, გასაშლელი საიერიშო ხიდი, მისი ტრანსპორტირების და მონტაჟის ხიდგამდებები
    ხელმძღვანელი - პროფ. ა. სოხაძე
  11. ლელა სამხარაძე მცირესართულიანი მონოლითური შენობების მრავალშრიანი შემომფარგლავი კედლების აგება ქიმიურდანამატებიანი ბეტონების გამოყენებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. თ. ჟორდანია, პროფ. შ. ბაქანიძე
  12. ლევან ლოლაძე მაღალი სიმტკიცის და თვითშემჭიდროებადი ბეტონები თანამედროვე მშენებლობაში
    ხელმძღვანელი - პროფ. რ. ცხვედაძე
  13. გიორგი ერაგია ნავთობპროდუქტების ტერმინალებში გამოყენებული მილსადენების და რეზერვუარების სიმტკიცის შეფასება მათი უსაფრთხო ექსპლუატაციის მიზნით
    ხელმძღვანელი - პროფ. მ. წიქარიშვილი
  14. მარიამ ვარდიაშვილი ისტორიულ-კულტურული ძეგლების ტექნიკური მდგომარეობის შეფასების თანამედროვე მეთოდიკის დამუშავება
    ხელმძღვანელი - პროფ. მ. წიქარიშვილი
  15. ირაკლი გიორგაძე მაღალი სიმტკიცის ბეტონების ფიზიკურ-მექანიკური მახასიათებლების დადგენართული დაძაბული მდგომარეობის დროს
    ხელმძღვანელი - პროფ. რ. ცხვედაძე
  16. ირაკლი ჯინჭარაძე დიდმალიანი გადახურვების აგების ტექნოლოგია
    ხელმძღვანელი - პროფ. ლ. მახვილაძე, პროფ. ი. მშვენიერაძე
  17. თინათინ მაღრაძე სამშენებლო კონსტრუქციებში ბზარების თეორიული და ექსპერიმენტული კვლევა
    ხელმძღვანელი: პროფ. მ. წიქარიშვილი
  18. ალექსანდრე წაქაძე ექსპლუატაციაში მყოფი შენობა-ნაგებობების ზღვრული მდგომარეობის და ნარჩენი რესურსის კვლევა დაზიანებების გათვალისწინებით
    ხელმძღვანელი: პროფ. მ. წიქარიშვილი
  19. თამარ ყირიმლიშვილი-დავითაშვილი ექსტრემალური ჰიდროდინამიკური პროცესების ზემოქმედება გარემოზე ჰიდროკვანძის რაიონში
    ხელმძღვანელი: პროფ. თ. გველესიანი
  20. თამარ კვაჭაძე სამშენებლო მექანიკის ზოგიერთი ამოცანის რიცხვითი ამოხსნა სინგულარულ ინტეგრალურ განტოლებათა მეთოდის გამოყენებით
    ხელმძღვანელი: პროფ. მ. კუბლაშვილი
  21. გოდერძი ღვინეფაძე ბეტონის, როგორც მარცვლოვანი კომპოზიციური მასალების სტრუქტურული მექანიკის სტატისტიკური კანონზომიერებანი
    ხელმძღვანელები: პროფ. გ. ყიფიანი პროფ. დ. დანელია
  22. სპარტაკ ავალიანი სამშენებლო ნაგებობათა მზიდი კონსტრუქციების ოპტიმიზაციის ამოცანები
    ხელმძღვანელი: პროფ. ზ. გედენიძე
  23. ნინო ნიკოლაშვილი "ვენახების სეტყვასაწინააღმდეგო გადახურვების ბადისებურ კონსტრუქციების გაანგარიშება, ქარის დატვირთვების ნორმების ახალი რედაქციის გათვალისწინებით"
    ხელმძღვანელი - პროფ. მ. წიქარიშვილი
  24. მამუკა გუჯაბიძე წყლის გაწმენდის ტექნოლოგიური პროცესის ეფექტური რეგულირების მეთოდოლოგიის დამუშავება
    ხელმძღვანელი - სრ. პროფ. ლ. კლიმიაშვილი, სრ. პროფ. ზ. ციხელაშვილი
  25. ნინო დონდოლაძე ფეროთშენადნობთა ქარხნის საწარმოო (ტექნოლოგიური) წყლის გაწმენდა მდინარე ყვირილას ეკოსისტემის დაცვის მიზნით
    ხელმძღვანელი - პროფ.
  26. ნათია მახარობლიძე ნავთობ - და ცხიმშემცველი ჩამდინარი წყლების გაწმენდის ეფექტური მეთოდის შემუშავება აქტიური გამფილტრავი ქიმიური ადსორბენტების გამოყენებით
    ხელმძღვანელი - პროფ. ზაურ ციხელაშვილი
  27. დიმიტრი ნადირაძე მაგისტრალური მილსადენებით ნავთობის საერთაშორისო სტანდარტებთან მისადაგებული პარამეტრებით ტრანსპორტირების და შენახვის მონიტორინგის მეთედოლოგიის დამუშავება და ნავთობის ნარჩენების სამშენებლო საქმეში გამოყენება
    ხელმძღვანელები - პროფ. თ. ჟორდანია, პროფ. ნ. ხუნდაძე
  28. რამაზ ჟღენტი რისკის მართვა კურორტებზე, მასობრივი დასვენების და ტურიზმის ადგილებში
    ხელმძღვანელი - პროფ. გ. ლაღუნდარიძე
  29. მაყვალა ბექირიშვილი გემბანის ტიპის ლითონის სივრცითი კონსტრუქციების დაძაბულ-დეფორმირებული მდგომარეობის გამოკვლევა
    ხელმძღვანელები - პროფ. ვ. თარხნიშვილი, პროფ. გ. ყიფიანი
  30. მზია მანჯავიძე ხიდების დაძაბულ-დეფორმირებული მდგომარეობის ბოჭკოვანოპტიკური გადამწოდებით კონტროლის მეთოდების დამუშავება
    ხელმძღვანელი - პროფ.
  31. გიორგი ლუტიძე თაბაშირშემცველი ლიოსისმაგვარი გრუნტების თერმული გამაგრება
    ხელმძღვანელი - პროფ. გუგა ჭოხონელიძე
  32. კახაბერ ბაბილოძე კონსტრუქციების ავარიის რისკის შეფასების მეთოდი და ნარჩენი რესურსების დადგენა საგანგებო სიტუაციებში
    ხელმძღვანელი - პროფ. პ. რეკვავა, ნ. ახვლედიანი
  33. ალექსანდრე დათუაშვილი მყარი დეფორმადი სხეულის მექანიკის განვითარების ეტაპები XX საუკუნეში
    ხელმძღვანელი - პროფ. თამაზ ბაციკაძე
  34. გიორგი რეხვიაშვილი ფილებისა და გარსების გაანგარიშების ზოგიერთი საკითხი ჩვეულებრივი დიფერენციალური განტოლებების ინტეგრების გზით
    ხელმძღვანელი - პროფ. რევაზ ცხვედაძე
  35. ხატია გორჯოლაძე შედგენილი, შედუღებული განივკვეთის მქონე ფოლადის კოჭების გაანგარიშების ახლებური ხერხი
    ხელმძღვანელი - პროფ. ნ. ბერიშვილი, პროფ.ი. მშვენიერაძე
  36. მანანა არაბიძე გამოყენებითი მექანიკის განვითარების ისტორია (XVI-XIX საუკუნეები, მოკლე მიმოხილვა)
    ხელმძღვანელი - პროფ. კ. ღურწკაია

ბანერები